Kas ir Apostille un dokumentu legalizācija?
Atsūtiet savu e-pastu, un mūsu projekta vadītājs sazināsies ar Jums
Ja gatavojaties dzīvot, strādāt vai studēt ārzemēs, tad Latvijā iegūtajiem oficiālajiem dokumentiem, piemēram, atestātam par skolas beigšanu, dzimšanas apliecībai, uzziņai no Uzņēmumu reģistra u. tml. būs nepieciešams Apostille (apliecinājums). Apostille aizvieto sarežģīto konsulārās legalizācijas procedūru. Dokuments ar Apostille spiedogu vai uzlīmi ir derīgs visās valstīs, kuras pievienojošās 1961. gada 5. oktobra Hāgas konvencijai.

Faktiski Apostille ir apliecinājums, kas apstiprina personas, kas parakstījusi oficiālu dokumentu, paraksta īstumu un tiesībspēju, kā arī zīmoga vai spiedoga īstumu.
Pasūtīt Apostille
Es piekrītu privātuma politikai un piekrītu personas datu apstrādei
Ja vēlaties uzzināt vairāk par mums, pierakstieties mūsu biļetenam!
Apostille var likt uz:
— Dokumenta oriģināla
— Notariāli apliecinātas dokumenta kopijas
— Dokumenta tulkojuma
Tas, kuru no iepriekš minētajiem variantiem izvēlēties, ir atkarīgs no tās iestādes prasībām, kurā dokuments iesniedzams.

Oficiālu dokumentu apliecina ar Apostille valstī, kurā tas izdots. Dokumentu jāparaksta attiecīgās valsts iestādes amatpersonai, kura ir tiesīga parakstīt un apzīmogot dokumentus. Visās Hāgas konvencijas dalībvalstīs Apostille forma ir vienāda, taču apliecinājuma valoda gandrīz visur, arī Latvijā, ir angļu valoda.

Apostille liek uz oficiāla dokumenta (dzimšanas vai laulības apliecības, atestāta vai diploma, uzziņas, tiesas lēmuma, personu apliecinoša dokumenta u. c.) gadījumos, kad jāapstiprina tā juridiskais spēks citā valstī.
Apostille cena
Cenu ietekmē izpildes laiks. Parasti tās ir divas darba dienas. Ja Apostille jāsaņem steidzami (dokumenta iesniegšanas dienā), cena būs augstāka.
Sīkāk par Apostille
Pirms doties uz citu valsti studēt, strādāt vai veidot ģimeni, jānoskaidro, kādi dokumenti tur būs nepieciešami, vai un uz kā (dokumenta oriģināls, apliecināta kopija vai tulkojums) būs nepieciešams Apostille. Prasības var atšķirties ne vien katrā atsevišķā valstī, bet arī iestādēs, kurās dokumenti iesniedzami, tāpēc no tām ir jāsaņem precīza informācija.

Apostille neliek gadījumos, ja dokuments nav parakstīts vai to parakstījusi persona, kuras paraksts nav legalizēts. Latvijā Apostille neliek uz citā valstī izdotā dokumenta oriģināla, kā arī tad, ja dokuments noformēts, pārkāpjot lietvedības noteikumus, piemēram, ir ielaminēts.
Galvenās priekšrocības, sadarbojoties ar mums:
— Individuāla pieeja katram pasūtījumam
— Operativitāte
— Аugstas klases apkalpošana
— Iespēja nosūtīt dokumentus uz jebkuru vietu pasaulē
— Juridiski pareizi noformēti dokumenti
Kontaktinformācija
Mūsu adrese — Rīga, Baznīcas iela 39
E-pasts: birojs@pfat.lv
Tālrunis un WhatsApp: +371 29903464